Whatsapp İletişim Numarası: 0324 6060117

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
09:00 - 23:00

Oyunları Alıp Oynamamak

Oyunları Alıp Oynamamak

            Şimdiki zamanın en göze batan ve elde edildikten sonra değerinin kısa sürede yitirilmesinin başlıca konularında oyun yer alıyor. Oyunların pek çoğu elbette tutuluyor seviliyor ve oynanıyor. Fakat alınıp kullanılmayan veya çok kısa bir sürede insanların ve hatta özellikle çocuk bireylerin kendini yeterince tatmin ve mutlu ettikten sonra ve ne yazık ki bazen bu süre çok kısa oluyor. Alınan oyunların veya oyuncakların kullanılmaması hiç oynanmaması durumu olabiliyor.

 Oyuncağı al ve ondan kurtul

            Örnek verecek olursak bir aile 4 yaşındaki bir çocuğunun istediği ayıcığı alıp eve geldiğinde ise o oyuncağa evladının hiç yüz vermemesine ne demeli. Oyuncağı al ve bir daha hiç yanına uğrama. Bu durum çok görülen ve ne yazık ki çoğu zaman üreticilerden kaynaklanan bir vasat durumdur. Nedeni ise bazı durumlarda bunları üretenlerin pekte göz boyayıcı olmaları aslında çok değersiz ürün elde etmeleridir. Yüksek gelir elde etmek için çoğu zaman şirketler az giderle çok kazanç fikrine koyuluyorlar ve bu elbette çoğu zaman tüketicinin sağlığından da çalmak denilebilir.

            Mesela bir oyuncağı aldınız ve çocuğunuzun güvende olduğunu düşünüyorsunuz ama bilmiyorsunuz ki aynı ürünün farklı mağazalarda ve diğer satış platformlarında daha yüksek fiyatlarda satılmasının sebeplerinden en önemlisi daha sağlıklı, üründen ve kaliteden çalınması durumunun söz konusu dahi olmamasıdır.

 Dolandırıcılık

            Günümüz koşullarında dolandırıcılıkta pek yaygın bir meslek haline geldi diyoruz çünkü dolandırıcılığı meslek haline getirdiler, bundan yüksek gelirler elde etmeye ve insanları kandırmaya yöneldiler. Ve bununda oyun sektörüne yansıdığını görebilirsiniz. Bu işi tarımından tutun sanayiye, teknolojiden tutunda hizmete kadar döktüklerinin farkında olmuşsunuzdur. Ve bu durum oyun platformunda da sıklıkla rastladığımız bir durum haline gelmiştir. Akıllı telefonda bir oyun yüklemek istiyorsunuz sevdiniz ve seçenekler arasında oyuna para yüklemekte var.

            Sonucunda puanlarınızı arttırabilirsiniz, altınlarınızı çoğaltabilirsiniz veya daha çok alana hakim olabilirsiniz gibi zırvalar attıklarını göreceksiniz. Parayı yükledikten sonra ise bunların gerçekleşmediğini ve bunun bir para tuzağı olduğunu göreceksiniz ve bunu herkes yapmasa da çoğu uygulama geliştiricilerinin yaptığını göreceksiniz. Çoğu zamanda ücretli oyunları bir miktar para karşılığında yükleyip giriş yapıyorsunuz ve o haşmetli görüntüsüyle dikkat çeken uygulamanın hemen altındaki ekran görüntülerinden eser yoktur ve uygulamayı alıp hiç oynamadan silmeniz ve paranızın ziyan olması söz konusudur. Bunların önüne geçilmeli ve tüketicinin daha dikkatli olması gerektiğinin kanaatinde olmalıyız.

kafepin.com