Whatsapp İletişim Numarası: 0324 6060117

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
09:00 - 23:00

Oyun Oynarken Yapılan Şeyler

Oyun Oynarken Yapılan Şeyler

 O kadar çok oyun oynuyoruz ki. Bu oyunları oynarken bir o kadar da davranışlarda bulunuyoruz. Bazen sabahlara kadar kendimizi oyundan alamıyoruz. Gözlerimizi sabit bir noktaya kilitliyoruz. Sürekli oturmaktan sırtımızın ağrıdığını hissediyoruz. Aklımıza gelirse arada belimizi, kollarımızı hareket ettiriyoruz.

 Envai Çeşit Abur Cubur

            Kimse bunu inkar edemez. Bir taraftan keyif alırken belli bir oyuna odaklanmak ve bir taraftan lezzetli yiyecek içeceklerden yemek. Şüphesiz abur cuburlar arasında yanımızda en çok bulundurmak istediğimiz kek, çikolata ve cipslerdir. Çay, kahve, gazlı içecek, sakız, bazen meyve. Genelde bunları tüketiyoruz. Böyle olunca oyun oynamak için sandalyeye oturmadan önce elimize yiyecek içecek almayı ihmal etmiyoruz.

 Ya Sürekli Kulağımıza Gelen Sesler

            Oyun oynayan ortamdan kendini koparmış birine kaç kişi tahammül eder. Hiç kimse. Şöyle bir empati yaparsak, eğer anne veya babanızın olduğu bir ortamdaysanız neler konuşulur. " Hala devam ediyor musun", "Saat geç oldu ne zaman kapatacaksın”, Yemeğe gelmiyor musun" bu ve daha niceleri. Bunlara oyun oynayanın tepkisi sert hareketler olabilir. Oyun tutkunları, kendilerine bu hareketleri yap diyen olmasa da bunu yaptıklarını fark etmeyebilirler.

 Parmaklarımızın Sistematik Hareketleri Gelişir

            Uzun süre oyun başında belli hareketler yapıldıkça elimiz, parmaklarımız sabitleşir. El ve gözün koordinasyonu artar.

 Çok heyecanlı ilerleyen üst üste level atlanılmış oyunun bir anında herhangi bir hata ya da yanlışlıktan oyun kaybedildiğinde bilgisayara karşı derin bir nefret hissedilir. Sinirlerine hakim olamayanlar, sert davranışlarda bulunabilir eğer takım oyunu oynanıyorsa grup içindeki takım arkadaşlarını normal hayatta görme şansı oluyorsa karşılaşıldığında konuşmalar genelde oyunla ilgili olur.

 Tam oyun esnasında ortamdaki normal telefonun çalmasından hiç hoşnut olunmaz. Telefona cevap bile verilemeyebilinir. Bazen sabrımız tükendi sanırız oyunda program gereği kısa bir bekleyişe bile tahammülümüz kalmaz. Korku oyunlarında bazen öyle ürkütücü sahneler karşımız çıkabilir ki, gözlerimizi bir anda kapatabiliriz.

 Oyundaki karakterin su altında olduğu sırada, farkında olmadan kendimizi nefesimizi tutuyor görebiliriz. Tam konsantre olunduğunda oyunculardan beklenmeyen veya istenilmeyen bir hareket gördüğümüzde bir anda ekrana doğru bağırırken hatta kötü söz söylerken bulabiliriz.