Whatsapp İletişim Numarası: 0324 6060117

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
09:00 - 23:00

Elektrikli Cam Filmi

Elektrikli Cam Filmi Amerikan filmlerinde ofislerde gördüğümüz, uzak bir gelecekte olacak sandığımız, istediğimizde görünmemizi istediğimizde görünmememizi sağlayan o filmler işte elektrikli filmler.

Peki, nasıl oluyor? Fiyatı ne kadar?

Asıl önemli soru ise bu film de yasak mı? Elektrikli cam filmleri hakkında merak edilen her şeyi yazımızda topladık.

Elektrikli Cam Filmi Nedir ve Nasıl Çalışır ?

Genellikle filmlerde gördüğümüz, özellikle büyük şirketlerin ofislerinde kullanılan bu elektrikli cam sistem, 2012 yılında Mercedes’in araştırmalarıyla ve ürettiği teknoloji sayesinde cam filmli araç severlerle buluştu. Her ne kadar bizler Mercedes’i alanında ilk olarak görsek de Ferrari gibi büyük bir marka bu teknolojiyi çok önceden, 2005 yılında, piyasaya sunmuştu bile. Elektrikli cam filmi diğer adıyla elektrokromik cam, araç sahibi istediğinde açılıyor istediğinde de kapanıyor. Tabi ki düşünce gücüne dayanmıyor bu açılıp kapanma işi. Henüz…

Camlara taktırılan elektrikli film sistemi sonrası direksiyon kısmında bulunan bir düğme ile sunroof denilen elektrikli cam filmi sistemi devreye sokuluyor. Araç camına hiçbir zarar vermeyen bu sistemde cama az bir miktar elektrik veriliyor ve cam, ışığın açısını değiştirerek saydamlığı değiştiriyor. Saydamlık değiştirme oranına göre de cam film devreye giriyor. Düğmeye tekrar basılıp elektrik kesildiğinde ise cam, şeffaf haline dönüyor. Camların ışığı değiştirme oranı ise en yüksek %50 yani en koyu tonda olduğundan içerisi, dışarıdan hiçbir şekilde görünmeyecek duruma gelebiliyor.

Elektrikli Cam Filmi Fiyatları Ülkemizde henüz yeni sayılabilecek elektrikli cam filminin maalesef ki dudak uçuklatacak cinsten. Filmin metrekare uygulaması ülkemiz için ortalama en düşük 350 dolar ve ancak modifiyede çığır açmış yerler bunu uyguluyor. Elektrikli Cam Filmi Yasak Mı? Elektrikli cam filmi, isteğe bağlı açılıp kapanan bir sistem olduğundan 2017 yılında uygulamaya konulan kanunla yasaklanan cam filmleri kapsamına girmiyor. Kapsama girmiyor fakat yine de gündüzleri sistem açık halde gezilmemesini tavsiye ediyoruz. Bu film ülkemizde bir miktar daha ucuzladığı takdirde ise araç severlerin gözdesi olacağı çok açık.