Whatsapp İletişim Numarası: 0324 6060117

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
09:00 - 23:00

Efsane Türk Yapımı FPS Oyunu Zula: İnceleme

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği MadByte Games firmasının Zula oyununa yakından bakıyoruz. Zula oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

Giderek Başarısını Arttıran Oyun

Oyuncuların büyük çoğunluğunun tercih etmiş olduğu bu oyunun yapımcıları, MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından sunulan Zula oyununu sizlere tanıtacağız. Günümüzde e spor dalında büyük turnuvalar düzenleyen bu şirket gün geçtikçe başarısının üstüne başarı ekliyor diyebiliriz. Türk yapımı olan bu oyun ilk çıkış tarihinde bir tek Türkiye için oynanabilir ve e spor adına bir şeyler yapılıyor olsa da 2016 yılının haziran ayında Brezilya’da bulunan bir şirket tarafınca Brezilya’da da oynanışa sunulmuştur. 22 Şubat 2015 tarihinde bu oyunu halka sunan bu şirket, kullananların yoğun talebi üzerine gelişmeye ve yeni haritalar veya silahlar çıkartmaya devam ediyor.

Çok Uygun Sistem Gereksinimi

Çıktığı günden itibaren kendi sitesinden indirebileceğiniz bir oyun bulunduğunu açıklayalım fakat Zula oyununun Steam ile yaptığı anlaşmadan sonra artık oyunu steam üzerinden indirebileceksiniz. Tabii ki hatırlarsınız bir dehemmiyet steam ve zula içinde anlaşmazlıklar çıkmış ve zulanın steamden kalktığını biliyoruz lakin o şeklinde sorunlar ortadan kalkmış ve şuanda mevcut kullanımda oyuncuları bekliyor. İncelememizin en altında belirttiğimiz gibi sistem gereksinimleri oldukça azca düzeyde diyebiliriz. Birçok bilgisayarın hatta günümüz bilgisayarların çoğunda bulunan 1 GB RAM ile bu oyunu çalıştırmanız mümkün. Tabii ki bu minimum sistem gereksinimdir normal kısmı ise 2 GB RAM ve en az Geforce GT 120’yi oynarken önermektedir.

Yaklaşık 17 Haritaya Sahip Oyun

Türkiye haritasını oyunda gerçekleştiren ve 17 farklı haritaya haiz olan bu oyunda, Türk oyuncularını bağlayan en önemli özelliklerden bir tanesi de Türkiye’de bulunan bazı iller oyuna yansıtılmıştır. Birebir olmasa da büyük çoğunluğu oyunda mevcut olarak görebilirsiniz. Oyun ilk olarak sizlere belirli ekipmanlar vermektedir bunlar dörder şekilde tabanca ve bombalardan oluşmaktadır. Birçok oyunda gördüğümüz oyun parası ve gerçek para dediğimiz, kullanıcının oyuna aktardığı paradan oluşmaktadır. Oyun içinde biriktirdiğiniz paralar ile belirli ekipmanlara sahip olabilmektesiniz fakat bu ekipmanlara süreli bir şekilde sahip olabilmeniz bu oyunun negatif yönlerinden bir tanesidir.

7 Adet Eğlenceli Mod

Oyun içine geçersek birden fazla oyun modu olduğunu görürüz. Tüm kullanıcılara hitap eden bir sistemi vardır ve oyun modlarında bulunan özellikler yardımıyla oyuncuyu, oyundan soğutmamaktadır. Ölüm maçı, sabotaj, sancak savaşı, aranıyor, herkes tek, kartopu savaşı, eleme olmak üzere 7 tane mod bulunmaktadır. Şuanda okuduğunuzda yeni modlar eklenmiş yahut çıkartılmış olabilir. Bahsettiğimiz şeklinde 17 farklı harita bulunmaktadır şu anlık fakat her yeni yamada yeni haritalar gelindiği için bu sayı değişebilmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır; Üsküdar sokakları, Safranbolu, düğün salonu, Trabzon uzun göl, kuzey Irak, inşaat ve metro benzer biçimde daha birden çok harita ile oyun zevki iki katına çıkıyor.